Motorički poligon dočekao djecu

Vidno oduševljenu djecu, ovog je ponedjeljka dočekao motorički poligon, oslikan na asfaltiranoj površini ispred vrtića. Tijekom vikenda, vrijedni odgojitelji Dječjeg vrtića Vinica , potaknuti radošću stvaranja, dobrim promišljanjem i razmjenom ideja, te kanticama sa bojom, bezlični asfalt pretvorili u šarenu površinu punu oblika i boja, koja jedva čeka djecu da uskoče i proskaču šareni poligon.

Oplemenjivanje vanjskog prostora novim sadržajima poput ove zabavno-poučne staze ima cilj poticanje na igru, stimulaciju na motorički razvoj, razvoj logičkog razmišljanja i prostorne orijentacije. Mogućnosti za učenje kroz pokrete i igru na ovakvim stazama su brojne. Od učenja slova i abecede, prepoznavanje i imenovanje boja, uspoređivanje količine sa pisanim brojem, orijentacija u prostoru sve to nudi ovaj prekrasan poligon.

Dakako, uz djecu, bilo bi poželjno da i pokoji roditelj isproba svoje motoričke sposobnosti! Vidjet ćete, nije baš lako!