HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

10.rujna 2022.g. Dječji vrtić „Vinica“ obilježio je Hrvatski olimpijski dan, projekt proslave sporta i olimpizma kojim se želi razvijati svijest o važnosti svakodnevnog bavljenja tjelesnim aktivnostima i promicati sport. Hrvatski olimpijski dan jedinstveni je naziv za nacionalnu sportsku manifestaciju koja se obilježava 10. rujna, na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora.

Obilježje ove manifestacije je bijela majica pa su djeca tako odjevena provela jutro u sportskom druženju u dvorištu vrtića na prekrasnom motoričkom poligonu, te na obližnjem nogometnom igralištu.

Djeca su naučila da je bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet olimpijskih krugova danas opće prihvaćen olimpijski simbol fair playa, prijateljstva i mira.