DAN OČEVA

Povodom Međunarodnog dana očeva koji se obilježava na dan blagdana Svetog Josipa, 19. ožujka skrenut ćemo pažnju na značaj očeva u odgoju djece. Svakom djetetu je potreban aktivan otac koji ima veliku ulogu u razvoju zdravog i sretnog djeteta. Aktivni očevi pridonose povećanje emocionalne inteligencije svog djeteta te mu pomažu kod rješavanja najrazličitijih vrsta problema. Emocionalna podrška koju osigurava otac svojem djetetu je neprocjenjiv dar. Pokaže li otac svojem djetetu razumijevanje te koliko ga cijeni i voli, pomoći će da njegovo dijete razvije visoko samopouzdanje te osjećaj sreće i zadovoljstva. Dobri očevi postaju pozitivni uzori svojoj djeci te u mališanima potiču dobro ponašanje i pozitivne navike. Kao rezultat toga, djeca s očevima uključenima u odgoj imaju manje problema s ponašanjem i kontrolom impulsa, postižu bolju koncentraciju te pokazuju viši stupanj društvenosti. Aktivni očevi imaju jedinstvenu priliku da podijele svoj kut gledanja na život te poduče djecu vrijednim vještinama koja će im zatrebati u životu. Možda se samo po sebi razumije, ali nije na odmet i naglasiti, otac uključen u odgoj svojeg djeteta pokazuje mališanu koliko je voljen. Kada je otac postojan izvor ljubavi i ohrabrenja, dijete  odrasta veselije i zdravije uz snažan osjećaj samopoštovanja.

Uz mnogo aktivnosti u Vrtiću, važnost oca u odrastanju svakog djeteta potakli smo i podržali radionicama povodom Dana očeva.  Djeca iz skupine „Ježići“ sa svojim očevima izradili su sliku, sebe i svog tate. Djeca iz skupine „Bubamarci“ sa očevima su se okušali u poligonu prepreka i presvlačenju i oblačenju lutke, dok su dječica iz starije jasličke skupine uživali u likovnoj aktivnosti bojenja temperama svojeg imena i imena svog tate. Sreća, osmjeh, zadovoljstvo i dobra zabava nije izostala.

Svim brižnim tatama čestitamo njihov dan, Dan očeva!